سه راهکار ساده برای درمان خانگی شوره سر

به گزارش وبلاگ دانلود سرا، دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد شوره در موهای سر گردد. چند راه طبیعی برای درمان شوره سر وجود دارد که در ادامه می خوانید.

سه راهکار ساده برای درمان خانگی شوره سر

چند راه طبیعی برای درمان شوره سر وجود دارد که در این گزارش به آن اشاره شده است.

بسیاری از افراد از شوره سر در پوست سر رنج می برند که باعث خجالت شدید آنها می گردد. ظاهر آن روی پوست سر دلایل زیادی دارد از جمله: پوست چرب، تحریک شده، پوست خشک و قارچ مخمری شکل (قارچ مالاسزیا) که از روغن های موجود در پوست سر بیشتر بزرگسالان تغذیه می نماید. چند راه طبیعی برای درمان شوره سر وجود دارد، از جمله:

جوش شیرین

شامپو جوش شیرین را می توان با مخلوط کردن یک قاشق چایخوری جوش شیرین و دو فنجان آب تهیه کرد. سپس مخلوط را روی پوست سر بمالید، به آرامی ماساژ دهید، بگذارید دو دقیقه بماند، سپس موها را با آب بشویید و دستور را تکرار کنید تا نتیجه مثبت حاصل گردد.

لیمو

لیمو به از بین بردن باکتری هایی که باعث شوره سر روی پوست سر می گردد یاری می نماید، با مخلوط کردن قسمت های مساوی نمک دریا، آب لیمو و روغن، سپس مو را خیس نموده، مواد را مخلوط نموده، آن را روی پوست سر قرار داده و به مدت 7 تا 10 دقیقه بگذارید بماند. سپس موها را با شامپو به خوبی بشویید.

سرکه سیب

پوست سر را باید با مخلوط کردن دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و شش قاشق غذاخوری آب در یک فنجان تمیز کرد و پس از شستن موها با شامپو، مخلوط را روی سر گذاشته و به آرامی ریخته و ماساژ دهید. موها را به مدت چند دقیقه با شامپو بشویید و دستور العمل را به طور مرتب تکرار کنید تا نتیجه مثبتی به دست آورید که همانا از بین بردن شوره سر است.

منبع: گردشبان

به "سه راهکار ساده برای درمان خانگی شوره سر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه راهکار ساده برای درمان خانگی شوره سر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید