روتین پوست چرب ، این محصولات برای پوست چرب مناسب نیستند

به گزارش وبلاگ دانلود سرا، روتین پوست چرب باید شامل شست وشوی ملایم صورت و استفاده از مرطوب کننده های سبک (یک بار صبح و یک بار شب) باشد. برخی از محصولات در نگاه اول واقعا وسوسه کننده هستند، اما اسکراب ها و لایه بردارهای غلیظ و خشن یا محصولات حاوی الکل زیاد به هیچ وجه برای پوست چرب مناسب نیستند.

روتین پوست چرب ، این محصولات برای پوست چرب مناسب نیستند

به گزارش وبلاگ دانلود سرا، کسانی که پوست چرب دارند، صبح ها با صورتی کاملا چرب و روغنی از اتاق خواب بیرون می آیند، درحالی که کاملا از این اتفاق ناراحت هستند. اولین کاری که به فکر این افراد می رسد، استفاده از قوی ترین و غلیظ ترین محصولات برای پاک کردن این سطح آزاردهنده از چربی پوست است. اما چنین کاری به هیچ وجه درست نیست.

رژیم مراقبت از پوست چرب باید شامل شست وشوی ملایم صورت و استفاده از مرطوب نماینده های سبک (یک بار صبح و یک بار شب) باشد. برخی از محصولات در نگاه اول واقعا وسوسه نماینده هستند، اما اسکراب ها و لایه بردارهای غلیظ و خشن یا محصولات حاوی الکل زیاد به هیچ وجه برای پوست چرب مناسب نیستند.

استفاده از چنین محصولات فقط باعث نتیجه معکوس خواهد شد. بنابراین یک شوینده ملایم، سبک و بدون روغن و بعلاوه یک لوسیون سبک و غیرجوش زا انتخاب کنید تا هرگز دچار مشکلاتی مانند انسداد روزنه های پوستی نشوید.

آن دسته از شوینده های صورت یا ماسک های صورتی که حاوی ترکیب طبیعی و ذرات برگرفته از خاک رس هستند هم به جذب چربی اضافی پوست یاری می نمایند.

روتین روزانه و شبانه شست وشوی صورت

روتین روزانه و شبانه مراقبت از پوست باید همواره با شستن و پاکسازی صورت آغاز شود. بسته به اندازه چربی پوست صورت، باید از شوینده هایی بهره ببرید که درصد کمی از اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک دارند. این محصولات انسداد روزنه های پوستی را رفع می نمایند و احساس راحتی و طراوت را به پوست صورت بازمی گردانند.

برای اینکه پاکسازی پوست صورت در سطح عمیق تری انجام بگیرد، قبل از آغاز شست وشوی صورت ابتدا با آب ولرم دوش بگیرید تا روزنه های پوستی کمی بیشتر از حالت عادی باز شوند.

ضرورت استفاده از مرطوب نماینده، حتی برای پوست چرب

برخلاف تصورات رایج، استفاده از مرطوب نماینده ذاتا باعث افزایش چربی پوست نمی شود و درنتیجه حتی پوست های چرب هم به مرطوب نماینده متناسب با شرایط خودشان احتیاج دارند. عدم استفاده از مرطوب نماینده باکیفیت، آسیب پذیری پوست را افزایش می دهد و باعث مشکل کم آبی پوست می شود، درحالی که همین روند به مرور زمان می تواند باعث شکل گیری نشانه های پیری پوست شود.

بنابراین افراد دارای پوست چرب هم روزانه باید از یک مرطوب نماینده سبک و بدون روغن و البته مات نماینده استفاده نمایند که ترجیحا SPF 30 یا بالاتر هم داشته باشد. این محصول ساده، حالت چرب شدگی غیرعادی پوست را به حداقل می رسانند زیرا از پوست در برابر عوامل زیست محیطی به خوبی محافظت می نماید. شب ها قبل از خواب هم از یک محصول شبانه در قالب لوسیون های سبک یا محصولات برپایه ژل بهره ببرید.

پوست صورت را دستکاری نکنید

همواره دست های خودتان را از پوست صورت و بعلاوه موهای سر دور نگه دارید و عادت دستکاری کردن پوست صورت را کنار بگذارید. چربی های طبیعی به واسطه همین دستکاری سر و صورت به راحتی می توانند بین موهای سر و پوست صورت منتقل شوند و مشکلاتی مانند انسداد روزنه های پوستی و افزایش ترشحات چربی پوست را در پی داشته باشند.

افراد دارای پوست چرب باید سطوح تلفن همراه، تلفن خانه، هدفون و وسیله های مشابه را هرروز تمیز نمایند. تعویض روبالشی ها نیز باید هر هفته انجام بگیرد تا احتمال انتقال چربی پوست و دیگر آلودگی ها به حداقل برسد.

منبع: سلامت

منبع: همشهری آنلاین

به "روتین پوست چرب ، این محصولات برای پوست چرب مناسب نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روتین پوست چرب ، این محصولات برای پوست چرب مناسب نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید